Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi organizuje niezapomniane pielgrzymki

Rok 2003 to niezwykły rok w historii Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. To właśnie wtedy swoją wielką misję rozpoczął Apostolat Fatimy – licząca już ponad 61 tysięcy osób grupa Przyjaciół Stowarzyszenia, która aktywnie propaguje Orędzie Matki Bożej Fatimskiej. Uczestnictwo w Apostolacie wiąże się z wieloma wyjątkowymi przywilejami, w tym m.in. daje szansę na udział w kilkudniowej pielgrzymce do Fatimy.

Maj i październik to miesiące, w których szczególnie wiele miejsca poświęcamy Matce Bożej. Wtedy to bowiem uczestniczymy w pięknych nabożeństwach ku Jej czci, szczególnie często modlimy się również na Różańcu w gronie rodzinnym. Te miesiące to także wyjątkowy czas dla kilkudziesięciu Apostołów Fatimy, którzy zostali wylosowani do udziału w niezapomnianej pielgrzymce do Fatimy – kraju trojga pastuszków, organizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

Maryja

Bliżej Maryi

Uczestnicy pielgrzymek niejednokrotnie podkreślali, że wizyta w Fatimie to dla nich niezwykły czas przepełniony modlitwą, a także szansa na bliższe poznanie miejsc związanych z Fatimskimi Objawieniami.

Dwa razy w roku grupa pielgrzymów z Polski uczestnicy tam w codziennej Mszy Świętej, pięknych nabożeństwach, procesji ze świecami, a także może na własne oczy zobaczyć historyczne miejsca związane z życiem św. Łucji, Hiacynty i Franciszka, takie jak na przykład: Bazylika Matki Bożej Różańcowej, klasztor Santa Maria da Vitória (Matki Bożej Zwycięskiej), klasztor Santa Maria w Alcobaça czyniezwykle urokliwa miejscowość Nazaré, położona nad samym oceanem.

Jak zostać Apostołem Fatimy?

Warto podkreślić, że udział w takiej pielgrzymce może wylosować każdy członek Apostolatu Fatimy, który należy do tej wspaniałej duchowej rodziny przynajmniej od roku. Dotychczas z tej możliwości skorzystało już ponad 800 Apostołów.

Aby poznać szczegóły dotyczące Apostolatu Fatimy – duchowej rodziny Przyjaciół Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – lub też od razu do niej dołączyć, wystarczy odwiedzić stronę internetową www.ApostolatFatimy.pl