Masz zostać chrzestnym? Zobacz ten wyjątkowy upominek dla dziecka

Coraz częściej w katolickim jeszcze do niedawna społeczeństwie polskim problemem staje się znalezienie godnych kandydatur na rodziców chrzestnych. Ci ostatni, poproszeni o towarzyszenie dziecku w roli chrzestnego, niejednokrotnie zastanawiają się nie tylko nad tym, jaką postawę przyjąć, ale też z czym udać się do kościoła. Co ofiarować dziecku? Jaka pamiątka tego dnia byłaby właściwa? Z pomocą przychodzi Stowarzyszenie Ks. Skargi.

Pamiątka z Chrztu? Zanim pójdziesz do salonu prasowego

Pośród zalewu tandety i druków często pozostających na zupełnym marginesie duchowości i stylistyki katolickiej, warto zwrócić uwagę na te propozycje, które niosą wartości. Pakiet chrzestny od Stowarzyszenia Ks. Skargi to upominek skromny, ale niosący w sobie ważny przekaz. Wszak to nie drogocenne prezenty w dniu chrztu są ważne, ale fakt włączenia dziecka do Kościoła. Koniecznie sprawdź stronę TradycyjneSakramenty.pl.

Czym różni się pakiet od SKCH od komercyjnych ofert? Nade wszystko nawiązuje on do tego co wypływa z wiary katolickiej. A wszystko to w charakterystycznej dla Stowarzyszenia im Ks. Skargi pięknej oprawie. Taka pamiątka Chrztu świętego z pewnością zostanie pozytywnie dostrzeżona.

Co to za pakiet?

W komplecie SKCH przekazuje piękną kartkę z życzeniami dla dziecka o religijnej treści, zdobioną kopertę na kartkę, pięknie wydaną książeczkę opisującą znaczenie i historię Chrztu Świętego wraz ze zbiorem modlitw oraz kartę zgłoszeniową. Po cóż ona. Otóż… I tego nie znajdziecie nigdzie na sklepowych półkach – SKCH – zamawia Mszę Świętą za naszych milusińskich. A to przecież największy dar jaki możemy im ofiarować

Poszukując „pomysłu na” chrzest warto choćby tylko zapoznać się z pakietem stworzonym przez SKCH. Pamiętajmy, błyskotki, drogie prezenty nie oddają powagi tego wyjątkowego dla dziecka dnia. Chrzest zdarza się tylko raz w życiu – przypomina Stowarzyszenie im. ks. Skargi.

Trzeba zatem zadbać, by ten najważniejszy, duchowy aspekt tego sakramentu pozostał w pamięci. Kto wie, może kiedyś dziecko sięgnie po zbiór pamiątek – niech będzie w nich miejsce na katolicki przekaz – może to być okazją pod podsycenia wiary.

Pamiętajmy w jakim świecie wzrastają dziś dzieci. Nie ma w nim miejsca na piękno, dobro. Jest wiele agresji, a tak mało miejsca pozostaje dla katolickiej wiary i jej pobożnego praktykowania. Czasem potrzeba drobnych rzeczy, by pobudzić wiarę. I takich pamiątek chrzcielnych trzeba szukać.